Eko Air

20 km attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas – Salaspilī atrodas mūsdienīga Eiropas līmeņa automatizēta lodēto plākšņu siltummaiņu rūpnīca ar ražošanas jaudu – 100 000 siltummaiņu gadā. EKO AIR ražotne nodrošina 100% kvalitātes kontroli katrai saražotajai vienībai.

TIRDZNIECĪBAS MENEDŽERI

SIA “EKO AIR”  Siltummaiņu rūpnīca 
Sakarā ar darbības palašināšanos aicinām pievienoties mūsu komandai
Sākumlapa / Raksti

Kontakti

Ražotne un galvenais ofiss:

SIA "Eko Air", 30D, Miera iela, Salaspils, Latvia LV-2169

 

 

 

 

Laiks inovatīviem risinājumiem

Lodētais plākšņu siltummainis – tas ir mūsdienīgo inovatīvo tehnoloģiju produkts. Pirmie lodētie siltummaiņi parādījās tikai 25 gadus atpakaļ. Taču masveida ražošana un pielietošana sākās tikai pirms 15 gadiem. Pēdējo 4 gadu laikā realizēts kvalitatīvs izrāviens efektivitātes paaugstināšanā!

Lodētais plākšņu siltummainis – ir 21.gadsimta produkts!

Tikai mūsdienīgas un ātri augošas kompānijas ir nodrošinātas ar viskvalitatīvāko ražošanas tehnoloģiju!

Lodētā plākšņu siltummaiņa radīšana

Lodētā plākšņu siltummaiņa radīšanai nepieciešamas mūsdienīgas automatizētās projektēšanas sistēmas. Nepietiek vien ar to, ka ir sagatavots izstrādājuma un tā sastāvdaļu rasējums, tiek izmantotas arī matemātiskās modelēšanas metodes.Nākamais būtiskais solis ir veikt arī projekta modeļu datoru simulāciju. Izmantojot 3D modeļus, projektēšanas gaitā tiek veiktas konstruktīvās izturības pārbaudes simulācijas. Pielietojot jaunākās metodes veic  dažādu temperatūru režīmu un darba vielu plūsmu pārbaudes datormodelēšanu.  

Pirmos izstrādājumu eksperimentālos paraugus veido ar 3D printeru palīdzību. Tālāk tos izmēģina termodinamiskās laboratorijās. Sasniedzot nepieciešamos rādītājus, paraugi tiek pakļauti hidrauliskām pārbaudēm, lai noteiktu stiprības robežu un materiālu noguruma pakāpi.

Kad ir saņemts nepieciešamais paraugs, sākas lokšņu gofrēšanas prese un matrices projektēšanas process. Presformas tiek izgatavotas no īpašiem sakausējumiem. Tai jābūt ļoti cietai, stingrai un tai pašā laikā iekšējā materiāla struktūra nedrīkst būt trausla, lai varētu izturēt ilgstošu slodzi. Štances un matrices ražošanas precizitāte nedrīkst pārsniegt 0.01 mm!

Presformas matricas virsmai jābūt spoguļ-gludai, tai nedrīkst būt robi un nošķēlumi. Austenīta tēraudi (nerūs. AISI316L), no kuriem tiek izgatavotas gofrētas siltummaiņa plāksnes, ir ļoti jūtīgas pret vietējiem spriegumiem, kurus izraisa nošķēlumi. Tas var novest pie siltummaiņa starpkanālu noplūdes.

Siltummaiņu lodēšanai tiek izmantotas indukcijas krāsnis ar dziļu vakuumu 10-5 pakāpē. Kādam nolūkam nepieciešams tik dziļš vakuums? Atbilde ir vienkārša – kvalitatīvai lodēšanai! Vakuums nodrošina augstu izkausētā vara higroskopiskumu. Pie zemākās vakuuma pakāpes ir grūti panākt, lai varš pilnībā aizpildītu siltummaiņa sarežģītus kanālus.

Lodēšanas process ilgst 15 stundu garumā. Šajā laikā notiek lēna daudzpakāpju izstrādājumu uzsilde ar temperatūras stabilizācijas fāzēm. Temperatūra krāsnī sasniedz 1100°C. Krāsns automātika kontrolē izstrādājumu uzsildes fāzes, pastāvīgi seko sasilumavienmērīgumam 5 dažādos punktos. Tālāk sākas svarīgais dzesēšanas process. Dzesēšanas ātrums tiek izvēlēts ņemot vērā siltummaiņu konstrukcijas palikušo spriegumu bilanci. Šajā brīdī krāsns dzesētājapvalkā cirkulē simti kubikmetri atdzesētā ūdens un noteiktajā tehnoloģiskā procesa etapā kontrolēti tiek ievadīts slāpeklis.

Testēšana

Gatavā produkcija iziet daudzpakāpju kvalitātes kontroli:

  • Vizuālā kontrole ģeometriskai atbilstībai
  • Robežslodzes pārbaude. Mūsu siltummaiņi iztur pārraušanas spiedienus, kas pārsniedz 140 bar!
  • Darba spiediena pārbaude ar saspiesto gaisu, kura spiediens 1.5 reizes pārsniedz nominālo
  • Hēlija pārbaudes mikronoplūdes meklēšanai saldēšanas sistēmām.

Mūsu klienti saņem tikai pārbaudītus izstrādājumus.


Tā darām mēs,
EKO AIR